Do kasy suma: 0,00 zł
Pokaż ceny
Netto Brutto
Aktualności i porady
Jaki nożyk wybrać, aby usprawnić pracę magazynu?

Najczęściej wykorzystywanymi nożykami przez wiele firm ale także osób prywatnych są tzw. "tapeciaki", czyli nożyki regulowane z łamanym ostrzem. Na rynku jednak można znaleźć wiele innych, niekiedy lepszych rozwiązań, które mogą usprawnić pracę i uczynić ją o wiele bezpieczniejszą. Poznaj te możliwości.

Zalety doskonałego opakowania wysyłkowego

Inwestowanie w opakowania przynosi wiele korzyści. Dobrze przemyślana i dopasowana zarówno do produktu jak i grupy odbiorców strategia pakowania może być fundamentem wizerunku wielu firm e-commerce. Zobacz jak można to osiągnąć.

Top 5 wypełniaczy do paczek

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost grupy konsumentów decydujących się na internetową formę zakupów w każdym segmencie. Korzystanie z ofert sklepów online to oszczędność czasu, wygoda, atrakcyjne ceny oraz kontrola wydatków. Aby móc cieszyć się wysoką jakością zamówionych artykułów, nie tylko należy wybrać właściwe opakowanie wysyłkowe, lecz także specjalny produkt wypełniający paczkę, który zwiększy bezpieczeństwo przesyłki. Na jakie wypełniacze warto się zdecydować?

Blog chmura tagów

23 STYCZNIA - Dzień bez Foliowych Opakowań

23 STYCZNIA - Dzień bez Foliowych Opakowań

W ostatnich latach coraz więcej osób na całym świecie zaczęło zwracać uwagę na wpływ, jaki opakowania plastikowe mają na środowisko. Dzień bez Opakowań Foliowych, obchodzony 23 Stycznia, staje się symbolem walki z nadmiernym zużyciem plastiku - w szczególności folii. Coraz częściej sklepy internetowe w przemyślany sposób zastępują tradycyjne opakowania plastikowe materiałami przyjaznymi dla środowiska, takimi jak papier, tektura czy materiały biodegradowalne.

Ta globalna inicjatywa stawia przed nami wyzwanie: jak możemy przekształcić nasze podejście do pakowania, szczególnie w kontekście dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce? 

1. Świadomość ekologiczna na pierwszym planie

Dzień bez Opakowań Foliowych to nie tylko okazja do zastanowienia się nad zanieczyszczeniem naszej planety plastikiem, ale także szansa na rozważenie alternatyw i działań mających na celu zmniejszenie śladu ekologicznego. W branży e-commerce, gdzie miliony paczek są wysyłane każdego dnia, istnieje ogromny potencjał wprowadzenia pozytywnych zmian.

 

2. Alternatywy dla opakowań foliowych:

Powszechnie używana folia może ustąpić miejsce opakowaniom wykonanym z materiałów, które ulegają naturalnemu rozkładowi, eliminując tym samym problem zanieczyszczenia środowiska.

Wykorzystanie kartonów, owijek na książki oraz kopert tekturowych w e-commerce nie tylko przyczynia się do zminimalizowania wpływu na środowisko, ale także może stanowić element budowania pozytywnego wizerunku firmy. Inwestycje w ekologiczne opakowania nie tylko spełniają oczekiwania klientów, ale również są krokiem w stronę bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska sektora e-commerce.

Do pakowania swoich zamówień w naszej ofercie znajdziesz ekologiczne opakowania takie jak kartony klapowe lub fasonowe. Wysyłając książki możesz skorzystać z naszych specjalnych owijek - są tak skonstruowane, że zapewnią bezpieczeństwo przesyłki w trakcie transportu bez użycia folii. Koperty tekturowe natomiast w większości przypadków mogą stanowić alternatywę dla klasycznych kopert bąbelkowych.

Papierowa taśma klejąca: Zamiana klasycznej taśmy klejącej na papierową w prosty i skuteczny sposób przyczynia się do znacznego zmniejszenia śladu ekologicznego i wspiera dążenie do zrównoważonych praktyk w pakowaniu i wysyłce. Papierowa taśma klejąca, w przeciwieństwie do swojego plastikowego odpowiednika, jest w pełni biodegradowalna. To oznacza, że po użyciu rozkłada się naturalnie w środowisku, nie pozostawiając trwałych śladów.

Papier pakowy: Klasyczną folię można zastąpić papierem pakowym. To przełomowy krok w kierunku bardziej zrównoważonych praktyk pakowania i wysyłki. Tradycyjna folia wykonana jest z plastiku, materiału trudnego w recyklingu i często kojarzonego z zanieczyszczeniem środowiska. Zamiana jej na papier pakowy to krok w kierunku zredukowania śladu ekologicznego i ograniczenia ilości plastikowych odpadów. Papier pakowy to materiał, który łatwo poddaje się procesowi recyklingu.

Stosowanie ekologicznych wypełniaczy, takich jak wiórki papierowe lub wełna drzewna świerkowa to dobry krok w kierunku bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska podejścia. Wdrażanie takich rozwiązań może przyczynić się do ograniczenia ilości plastiku w otoczeniu oraz promowania bardziej ekologicznych praktyk.

Opakowania wielokrotnego użytku:

W e-commerce można promować stosowanie opakowań wielokrotnego użytku, które klienci mogą łatwo ponownie wykorzystywać, chociażby do przesyłek zwrotnych zmniejszając tym samym ilość wytwarzanych odpadów.

 

3.Działania indywidualne i zbiorowe:

Indywidualne wysiłki mają znaczący wpływ, jednak współpraca na szerszą skalę jest kluczowa. Firmy e-commerce, producenci opakowań, konsumenci i wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw powinni wspólnie pracować nad wprowadzeniem bardziej zrównoważonych praktyk.

Edukacja klientów o ekologii to proces, który przynosi długofalowe korzyści zarówno dla firm, jak i dla środowiska. Klienci, którzy są świadomi ekologicznych aspektów zakupów, są bardziej skłonni wybierać produkty i marki, które podejmują zrównoważone działania, co z kolei może przyczynić się do tworzenia bardziej odpowiedzialnego społeczeństwa.

 

4. Wyzwania i możliwości:

W branży e-commerce rezygnacja z tradycyjnych opakowań foliowych stanowi niekwestionowane wyzwanie. Opakowania foliowe odgrywają kluczową rolę w procesie pakowania, jednakże pomimo pozornej trudności, wprowadzenie ekologicznych rozwiązań staje się nie tylko możliwe, ale i kluczowe dla tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości.

Alternatywy są jednak realne i dostępne na wyciągnięcie ręki, a świadomość ekologiczna konsumentów sprawia, że podejmowanie kroków w tym kierunku staje się coraz bardziej istotne dla długofalowego sukcesu firm działających online.

Dzień Bez Opakowań Foliowych jest wspólnym apelem do refleksji nad naszym codziennym zużyciem i kreatywnym poszukiwaniem alternatyw. To również okazja, abyśmy wszyscy razem przyczynili się do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszej planety.

skontaktuj się z nami:

Telefon: 731 181 551

biuro@heykapak.pl

  • HeykaPak Sp. z o.o.
  • Hurtownia opakowań dla e-commerce, pudełka, kartony, koperty bąbelkowe

  • NIP: 7822881786
  • Tel.: 731 181 551
  • E-mail: biuro@heykapak.pl
 • Adres: ul. Unii Lubelskiej 1, 61-249 Poznań
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium